A fejlesztési támogatáshoz a kérelem beadási határideje: 2024. február 29. éjfél.
Az összesen 100 millió forintos keretösszegre a célintézmények maximum 10 millió forint értékben nyújthatnak be támogatási kérelmet 2024. február 29. éjfélig, amelyek kifejezetten természettudományos oktatási infrastrukturális lehetőségek biztosítását, beszerzését, illetve ezek fejlesztését célozzák. Így például kérelem nyújtható be a természettudományos eszközállomány fejlesztésére, a szaktanterem állapotának javítására, illetve oktatási eszközök, laboratóriumi felszerelések, speciális bútorok beszerzésére.
„A Richter Gedeon Nyrt. az általa működtetett vagy pártfogolt alapítványokon, illetve az ezekhez kapcsolódó díjakon és egyéb támogatási formákon keresztül számos módon igyekszik segíteni mind a magyar természettudományos oktatást, mind pedig magát a pedagógustársadalmat. Ez számunkra több, mint gesztus, hiszen a Richter életében kulcsfontosságú a mindenkori, nemzetközi színtéren is versenyképes szakembergárda megléte. Ezért is tölt el nagy örömmel és büszkeséggel, hogy egyébként is széleskörű, az általános iskolától kezdve egészen a posztgraduális képzésig terjedő támogatási portfoliónk újabb létfontosságú pályázati elemmel bővült.” – mondta el a pályázat kapcsán Prof. Dr. Szántay Csaba, a Richter tudományos főtanácsadója, egészségügy- és oktatástámogatási vezetője.
„Felelős magyar, a nemzetközi gyógyszeriparban is meghatározó vállalatként a Richter érdeke is, hogy minél több felkészült, biztos természettudományos tudásalappal rendelkező fiatal kerüljön ki a magyar oktatási rendszerből. Célunk, hogy új pályázati lehetőségünkkel mi is hozzájáruljunk az ehhez szükséges feltételek megteremtéséhez.” – tette hozzá Dr. Bódis Attila, a Centenáriumi Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A részletes felhívás megtalálható a Centenáriumi Alapítvány weboldalán.