2023. március 29. (Fejlesztő Pedagógia Online) – Megkezdődött a nyolcadik digitális témahét, Magyarország „legnagyobb digitális pedagógiai eseménye”, amelynek fő célja a digitális kompetencia fejlesztése az oktatásban – közölte a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat március 27-én hétfőn az MTI-vel.
A kezdeményezéshez az idén is csatlakozott a gyermekmentő szolgálat Safer Internet Programja (SIP), amelynek oktatói kötetlen, interaktív formában tartanak előadásokat a biztonságos internethasználatról az általános és középiskolákban – közölték.
Tudatosságnövelő központként az a cél, hogy minél többször, minél több fórumon felhívják a figyelmet az internet előnyeire, lehetőségeire, de a veszélyeire is, mint az online zaklatás, az adatlopás, a pénzügyi visszaélések, az illegális és káros tartalmak – írták.
Csak a témahéten nyolc biztonságosinternet-oktatójuk tizenkét iskolába látogat el – tették hozzá. A szakemberek a foglalkozásokon a saját fejlesztésű „Lájkvadász” nevű offline társasjátékkal edukatív módon vezetik rá a játékosokat arra, hogy mire kell figyelni az online térben.
Használják továbba a gyermekmentő szolgálat és a Google közös, „Legyél az Internet Ásza!” elnevezésű tananyagát is, ahol a gyerekeknek különböző feladatokat, szituációs szerepjátékokat kell teljesíteniük. Eközben nem csak tanulni tudnak, de olyan hasznos tanácsokat is kapnak, amelyek segítségével tudatos felhasználókká válhatnak – írták.
A témahét 2016-ban indult az Emberi Erőforrások Minisztériuma kezdeményezésére.
Az idei esemény pénteken zárul. A Netezz biztonságosan! című előadások ingyenesen elérhetőek. A digitális témahét után is várják iskolák jelentkezését az alábbi linken: https://www.saferinternet.hu/legyel-az-internet-asza/oldalsav/oktatasok-megrendelese – áll a közleményben.